Strona głównaAktualności → Projekt edukacyjny - podsumowanie

Projekt edukacyjny - podsumowanie

W dniach 14-15.12.2017 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt. „Co nas łączy, a co różni?- tradycje  i zwyczaje Bożego Narodzenia w Niemczech i w Polsce”, w którym brali udział uczniowie klas VII.
Główne cele projektu to utrwalenie słownictwa niemieckiego związanego ze świętami Bożego Narodzenia oraz przybliżenie dzieciom polskich i  niemieckich tradycji  bożonarodzeniowych.
W ramach zadań projektowych uczniowie mogli wziąć udział w dwóch konkursach. Najpiękniejszą ozdobę świąteczną z motywem nawiązującym do Niemiec wykonała uczennica klasy 7 b Maria Rogowska, natomiast najładniejsza karta bożonarodzeniowa z życzeniami w języku polskim i niemieckim została wykonana przez uczennicę klasy 7c Aleksandrę Gierwatowską.
W trakcie zajęć edukacyjnych podsumowujących projekt, dzieci  miały możliwość obejrzeć inscenizację dotyczącą niemieckich i polskich tradycji bożonarodzeniowych, śpiewały kolędy oraz  wysłuchały recytacji wierszy i tekstów  o  tematyce świątecznej, przygotowanych przez  młodych  aktorów  z klasy 7c: Natalię Kucharczyk, Wiktorię Niewiadomską, Aleksandrę Bierzyńską, Klaudię Koropatwę, Aleksandrę Gierwatowską, Agnieszkę Boborykin, Igora Górniaka, Jakuba Słomskiego. Maja Smółka wspaniale zagrała na skrzypcach kilka kolęd. Zostały złożone życzenia świąteczne po polsku i po niemiecku.
Realizacje działań projektu dała dzieciom  możliwość porównania polskich  i niemieckich zwyczajów świątecznych, sprzyjała  kształtowaniu tolerancji i szacunku dla własnej kultury oraz tradycji innych krajów. Wzrosła także motywacja naszych uczniów do nauki języka niemieckiego.
Projekt edukacyjny opracowały p. Renata Szostakowska- nauczycielka języka polskiego oraz p. Aneta Łabęcka-Pasek- nauczycielka języka niemieckiego.

tekst: A.Łabęcka-Pasek