Strona głównaAktualności → Polskie i niemieckie tradycje wielkanocne

Polskie i niemieckie tradycje wielkanocne

Czy znamy  polskie i niemieckie tradycje wielkanocne ?

Czy znamy tradycje wielkanocne kultywowane w Polsce i w Niemczech? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy podczas realizacji ciekawego projektu edukacyjnego. W poniedziałek 26 marca 2018 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia edukacyjne Z jajkiem i zającem … w czasie Świąt Wielkanocnych w Polsce i Niemczech podsumowujące realizację projektu edukacyjnego Tradycje wielkanocne w Polsce i Niemczech.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem planowali i rozwiązywali zadania przy poszczególnych stacjach dydaktycznych, rozwijali umiejętność współpracy i właściwego komunikowania się, rozwijali kreatywność i inwencję twórczą. Przygotowane zadania sprawdzały wiedzę uczniów dotyczącą tradycji wielkanocnych kultywowanych w Polsce i w Niemczech. Wśród zadań znalazły się m.in. krzyżówki, diagramy, ćwiczenia słownikowe, ćwiczenia stylistyczne, ćwiczenie interaktywne polegające na porządkowaniu przepisu na babę wielkanocną, quiz interaktywny o Wielkanocy. Tłem dla aktywnej pracy uczniów były bogate wystawy wielkanocne przygotowane przez uczniów i nauczycieli.
W ramach realizacji projektu uczniowie wzięli również udział w konkursie „Wielkanocna karta świąteczna z życzeniami w języku polskim i języku niemieckim”.
Oto wyniki konkursu:
– Mikołaj Stępień – 6c
- Maria Rogowska – 7b
- Alicja Jagiełło – 7a
- Aleksandra Gierwatowska  - 7c
- Mateusz Jarecki – 7c
- Bartosz Zając – 7a
- Paweł Onoszko – 6f
- Oliwia Kołaczek – 4d
- Julia Kołaczek – 4d
Projekt opracowały i zrealizowały: p. Małgorzata Dąbrowska, p. Aneta Łabęcka - Pasek

tekst: M.Dąbrowska