Strona głównaAktualności → Podsumowanie projektu edukacyjnego

Podsumowanie projektu edukacyjnego

W dniach 17-20.12.2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt. „TRADYCJE  BOŻONARODZENIOWE W KRAJACH ANGLO- I  NIEMIECKOJĘZYCZNYCH”, w którym brali udział uczniowie klas V-VIII.

Główne cele projektu to utrwalenie słownictwa angielskiego i niemieckiego związanego ze świętami Bożego Narodzenia oraz przybliżenie dzieciom  tradycji bożonarodzeniowych w krajach anglo- i niemieckojęzycznych.
W trakcie zajęć edukacyjnych podsumowujących projekt dzieci  miały możliwość obejrzeć prezentacje multimedialne dotyczące niemieckich i angielskich tradycji bożonarodzeniowych, śpiewały kolędy oraz  rozwiązywały szereg zadań multimedialnych używając aplikacji LearningApps.org Web 2.0.
Realizacje działań projektu dała dzieciom możliwość porównania angielskich  i niemieckich zwyczajów świątecznych, sprzyjała  kształtowaniu tolerancji i szacunku dla kultury oraz tradycji innych krajów. Wzrosła także motywacja naszych uczniów do nauki języków obcych.
Projekt edukacyjny opracowały p. Edyta Bracik- nauczycielka języka angielskiego oraz p. Aneta Łabęcka-Pasek- nauczycielka języka niemieckiego.

tekst: E.Bracik