Strona głównaAktualności → Pix Programming Challenge

Pix Programming Challenge

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.
Do zmagań konkursowych włączyli się także uczniowie naszej szkoły. Podczas zajęć w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego rozwiązywaliśmy zadania z tzw. rozgrzewki, ale nie tylko uczestnicy kółka CMI zaangażowali się w rozwiązywanie zadań przedkonkursowych. Wszyscy chętni uczniowie mogli również sprawdzić swoje umiejętności. Eliminacje  do kolejnego etapu odbyły się w dniach 25-29 listopada 2019 r. 2 grudnia mogliśmy odczytać wyniki eliminacji. Miło nam jest przekazać, iż uczniowie PSP 15 znaleźli się w gronie półfinalistów. Zuzanna Nowocień, Hanna Siek i Jakub Bieńkowski z klasy 5a (CMI) oraz Piotr Wyrwiński i Mateusz Sujka z klasy 8c to nasi półfinaliści. Za nimi zadania półfinałowe. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów. Już sam, że znaleźli się oni w gronie półfinalistów jest ich ogromnym sukcesem i wyróżnieniem dla naszej szkoły.