Strona głównaAktualności → Nasza szkoła zdobyła srebro - II miejsce

Nasza szkoła zdobyła srebro - II miejsce

Sukces naszych uczniów - klas I, II i III  Nasza szkoła zdobyła srebro  - II miejsce !!!  Maj 2017r. Finał XIII Radomskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w dyscyplinie  Gry i zabawy  klas I, II, III dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. 
 
Uczniowie klas młodszych naszej szkoły po pomyślnych eliminacjach ćwierćfinałowych i półfinałowych, wzięli udział w zmaganiach finałowych Radomskiej Olimpiady Sportowej Dzieci i Młodzieży. Organizatorem olimpiady jest Szkolny Związek Sportowy w Radomiu na zlecenie Biura Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu, współorganizatorem  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  
Turniej gier i zabaw to wyjątkowa impreza. W zawodach spotkało się 25 szkół z całego Radomia. Wybranie i przygotowanie szkolnych zespołów to duże wyzwanie dla opiekunów. Reprezentacja każdej szkoły liczyła 72 uczniów. Sam udział w decydującym finale to wielki sukces. 
Do wielkiego finału awansowały PSP nr 15, PSP nr 9, PSP nr 14, PSP nr 18. Rywalizacje w poszczególnych konkurencjach toczyły się na poziomie klasy I, II,  III. Każdą klasę reprezentowało 12 dziewcząt i 12 chłopców. Organizatorzy dobrali konkurencje tak, aby uczniowie mogli wykazać się zręcznością i szybkością.
Uczniowie  naszej szkoły dzielnie walczyli. Zajęli II miejsce w Turnieju Gier i Zabaw kl. I, II, III dziewcząt i chłopców w ramach Radomskiej Olimpiady Sportowej Dzieci i Młodzieży. Każdy z 72  zawodników otrzymał srebrny medal. Do szkoły wróciliśmy z pucharem i dyplomem.
Opiekunami zawodników, którzy reprezentowali naszą szkołę były:   
Klasy I -  p. Lidia Michalska, p. Anna Wójcicka 
Klasy  II - p. Dorota Magnowska, p. Gabriela Łęcka
Klasy III -  p. Małgorzata Januszewska

Podziękowania dla pana Ireneusza Jastrzębskiego za przygotowanie uczniów do zawodów, wsparcie i opiekę sportową.
                                                                                     Tekst: Lidia Michalska