Strona głównaAktualności → Młodzież uczy dzieci programować w Minecraft

Młodzież uczy dzieci programować w Minecraft

W mury Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu zawitali ponownie uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. To grupa entuzjastów programowania i Minecrafta. Zadaniem starszych uczniów było wprowadzenie swoich młodszych kolegów w świat programowania z wykorzystaniem popularnej gry Minecraft. To właśnie młodzież z ZST wcieliła się w rolę nauczycieli i poprowadziła niezwykle pasjonujące zajęcia. Nie było to pierwsze spotkanie, dlatego znając już możliwości dzieci z PSP 15, starsi koledzy skupili się typowo na zagadnieniach związanych z programowaniem. Przygotowane wcześniej przez uczniów ZST scenariusze, mapy i założenia zostały w pełni zrealizowane podczas zajęć. Zauważalne było również ogromne zaangażowanie i pasja, z jaką pracowały dzieci z PSP 15. Stawiane przed nimi zadania czasem okazywały się bardzo łatwe, a czasem przysparzały niewielkich problemów. Pod okiem starszych kolegów problemy te były szybko rozwiązywane. Pani Dyrektor PSP 15 Małgorzata Suligowska z zaciekawieniem obserwowała, jak radzą sobie jej uczniowie w dziedzinie programowania. Młodsi i starsi uczniowie bawili się doskonale, świadczy o tym chęć udziału w kolejnych zajęciach obydwu grup uczniów. Nad realizacją zajęć czuwali nauczyciele: ZST pan Artur Rudnicki i PSP 15 pani Dorota Ługowska.