Strona głównaAktualności → Młodzi w akcji - kreatywne wyzwania

Młodzi w akcji - kreatywne wyzwania

Młodzi w Akcji to ogólnopolski program, którego celem jest inspirowanie opiekunów  oraz ich podopiecznych do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców. Obecna edycja programu, do której przystąpiła nasza szkoła, polega na podjęciu przez młodych uczniów kreatywnych wyzwań w ramach jednego z trzech proponowanych tematów. Dzięki temu nauczą się pracy metodą projektu, a także będą mieli okazję wcielić się w role etnologów, reporterów i artystów. Tematy do wyboru to:
1.    Kronika sportowa, czyli jak przywrócić do życia dawne gry i zabawy?
2.    Reportaż po sąsiedzku - na tropie ciekawych lokalnych historii.
3.    Zamaluj na lokalnie, czyli sztuka uliczna, która angażuje.
Nauczyciele realizujący program w PSP nr 15 to Edyta Fokt i Dorota Ługowska. Wraz ze swoimi uczniami na zajęciach dodatkowych będą realizowały temat:  Reportaż po sąsiedzku - na tropie ciekawych lokalnych historii. W ramach programu odbędzie się szkolenie dla opiekunów, a efektem końcowym będzie ogólnoszkolna prezentacja uczniów dotycząca  podjętych działań. To niezwykle ciekawy program. Będziemy na bieżąco zdawać relacje z podejmowanych wyzwań. Program Młodzi w Akcji jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się.