Strona głównaAktualności → Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej

Chcąc godnie przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy, uczniowie naszej szkoły, którzy są uczestnikami koła religijno- biblijnego pod kierunkiem pań katechetek, przygotowali Misterium Męki Pańskiej. W dniu 26 marca nauczyciele i uczniowie mieli okazję zobaczyć przedstawienie przypominające ważne wydarzenia sprzed 2000 lat. Przeżywamy je co roku, ale zawsze jakby pierwszy raz.
    Na scenie widzieliśmy Jezusa oskarżonego przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Go na Golgotę, towarzyszącą Mu Maryję, Marię Magdalenę, apostołów, umywającego ręce Piłata oraz lud jerozolimski. Aktorzy doskonale wcielili się w biblijne postaci. Świetne dekoracje, stroje aktorów i odpowiednio dobrana piękna muzyka w wykonaniu szkolnego chóru potęgowały nastrój.
    Spektakl spotkał się z uznaniem publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami.

Tekst :Urszula Bartosiak