Strona głównaAktualności → Mikołajkowa matematyka

Mikołajkowa matematyka

Mikołajkowa  matematyka
Na dzień 6 grudnia wszyscy czekamy z niecierpliwością i gdy tylko się obudzimy, zaglądamy pod poduszkę, pod łóżko, gdzie tylko można, w poszukiwaniu prezentów od św. Mikołaja.
W naszej szkole też czekaliśmy z utęsknieniem na prezenty, którymi nawzajem się obdarowywaliśmy. Na uczniów klas 5f, 6f, 8f  czekała dodatkowa niespodzianka na lekcji matematyki. Pani Aneta Podlaska – nauczycielka matematyki - przygotowała dla uczniów gry i zadania, których głównym bohaterem był św. Mikołaj. Zadania te obejmowały cały zakres wiedzy z matematyki,  jaką posiadają uczniowie. Wszyscy mieli okazję sprawdzić się w rozwiązaniu nietypowych zadań i powtórzeniu materiału, który był omawiany dużo wcześniej. Bardzo ciekawym zajęciem, nawet dla uczniów kl. 8,  okazała się gra typu „Kodowanie na dywanie”, która polegała na odkodowaniu postaci św. Mikołaja i renifera.  Wszyscy doskonale się bawili.
Za rok wszyscy znowu będziemy czekali na Świętego Mikołaja!

tekst: A.Podlaska