Strona głównaAktualności → Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

25 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się finał I EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII I NIEMCZECH  DLA UCZNIÓW KLAS 6-8.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego PSP nr 15- E. Bracik, E. Grzybowska, R. Gwozdowska-Rutka, A. Łabęcka-Pasek, M. Nowak.
Zadaniem dwuosobowych drużyn reprezentujących radomskie szkoły podstawowe, które przystąpiły do konkursu było udzielenie odpowiedzi na czterdzieści pytań dotyczących geografii, stolic i ich zabytków, kultury, słynnych ludzi, świąt i tradycji Wielkiej Brytanii i Niemczech.
Wszyscy finaliści wykazali się imponującą wiedzą, dlatego wyłowienie zwycięzców nastąpiło dopiero po dogrywce.
I miejsce zajęła reprezentacja PSP nr 9 w składzie: Aleksandra Pender i Natalia Jarosz
II miejsce- ZSP nr 1 w składzie: Paweł Lutek i Adam Nowak
III miejsce- PSP  nr 32 w składzie: Nikodem Sola i Konrad Nowosielski
Wyróżnienia otrzymali reprezentanci:
PSP nr 13- Jakub Woźniak i Kacper Rojek
PSP nr 21- Roksana Zięba i Miłosz Baczewski
PSP nr 15- Iga Majewska, Karolina Piotrowska
PSP nr 20 – Weronika Sadowska i Wiktoria Szymańska
PSP nr 17 – Anna Bożewicz i Maja Chłopicka

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.