Strona głównaAktualności → Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych

W dniu 14 listopada biblioteka obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze dla klas 3 pod hasłem: „Książki to przyszłość”.
Uczniowie brali aktywny udział w grach i zabawach czytelniczych, wykazując się wiedzą oraz kreatywnością. Największym zainteresowaniem cieszyły się: kalambury, pomylone tytuły oraz multimedialny quiz czytelniczy. Za poprawnie wykonane zadania, dzieci nagradzane były drobnymi upominkami.
W dalszej części zajęć trzecioklasiści wysłuchali fragmentu książki Martina Widmarka i Heleny Willis pt.: „Tajemnica kina”, czytanego przez nauczycieli bibliotekarzy oraz nauczycieli świetlicy. Wspólne czytanie było wstępem do Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbędzie się 3 grudnia w naszej szkole i jest jednym z zadań projektu czytelniczego: „Lasse i Maja detektywami”.
Na koniec uczniowie obejrzeli wystawę książek z serii: „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz wystawę nowości czytelniczych. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, które tego dnia licznie odwiedziły bibliotekę szkolną i wypożyczyły oglądane książki.

„Książki to przyszłość” tak brzmi hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w czwartek 22 listopada odbyły się zajęcia czytelnicze dla klas 7 i 8. Na zajęciach pani wicedyrektor Ewa Kuchniak wręczyła uczniom nagrody w konkursie multimedialnym. W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klas 7 i 8 wykonali prezentacje multimedialne zatytułowane: „Historia książki”. Nagrody otrzymali:
I miejsce – Mateusz Sujka z kl. 7c
II miejsce – Alicja Jagiełło z kl. 8a
III miejsce – Klaudia Koropatwa z kl. 8c
Wyróżnienia – Natalia Kucharczyk z kl. 8c, Aleksandra Bierzyńska z kl. 8c i Mikołaj Stępień z kl. 7c
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Następnie nauczyciele bibliotekarze wraz z p. Julitą Stani głośno przeczytali fragment książki „Trzy metry nad niebem”. W dalszej części zajęć uczniowie rozwiązywali kalambury i multimedialny quiz czytelniczy. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali słodkie niespodzianki.
Na zakończenie zajęć nauczyciele bibliotekarze podziękowali uczniom za udział w zbiórce książek pod hasłem „100 książek na 100-lecie niepodległości” oraz zaprosili do obejrzenia wystawki nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Tekst: E. Małek, J. Kupidura