Strona głównaAktualności → Microsoft Global Learning Connection 2019

Microsoft Global Learning Connection 2019

Microsoft Global Learning Connection 2019 to maraton wirtualnych wycieczek, lekcji i spotkań np. na Skype czy Teams. To ogólnoświatowa akcja zbierania wirtualnych mil i spotkań online. Inicjatywa ta odbywa się w tym roku w terminie 5-6.11.2019 r. My również przyłączyliśmy się do tej akcji. Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 2b jako pierwsi odbyli takie spotkanie. Podczas lekcji informatyki wraz z nauczycielem panią Kingą Tąder połączyli się w aplikacji Teams z panią Dorota Ługowską. Dzieci wysłuchały bajki o grach komputerowych i porozmawiały o nauce programowania. Kolejną wirtualną podróż odbyła klasa 5d, która ze swoim nauczycielem panią Dorotą Ługowską połączyła się przez Skype z osobą mieszkającą w Mediolanie. Nasz gość to Polak-student Politechniki Mediolańskiej, który opowiedział, jak wygląda życie we Włoszech, pokazał ciekawe zabytki i miejsca tego państwa. Ale największą niespodzianką było to, iż rozpoczął swoją rozmowę w języku angielskim. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie ze zrozumieniem tego, co mówił. Na koniec naszego niezwykłego dnia, podczas „Wieczoru z technologią”, połączyliśmy się z pracownikiem firmy Microsoft, który opowiedział o firmie, jej produktach i grze Minecraft. Spotkanie zorganizowali nauczyciele Szkolnego Zespołu IT.
Wszystkie spotkania były bardzo ciekawe. Pokazały naszym uczniów, jak można poznawać świat, zwiedzać i pozyskiwać nowe znajomości za pomocą popularnych komunikatorów. To z pewnością nie koniec naszej niezwykłej przygody w ramach realizacji zadań Microsoft Global Learning Connection 2019.