Strona głównaAktualności → Lekcja multikulturowa

Lekcja multikulturowa

29 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się lekcja multikulturowa, którą przeprowadzili studenci pedagogiki i informatyki  z   WSH w Radomiu.  Pochodzący  z Ukrainy Julia Dmytrenko oraz Stanislaw Korolko, przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację w języku angielskim na temat ukraińskich tradycji świątecznych. Uczniowie mieli więc  okazję porównać zwyczaje w różnych krajach oraz porozmawiać - zarówno w języku polskim jak i angielskim, co pozwoliło im w duchu tolerancji i poszanowania godności innych kultur przedstawić swoje opinie na różne tematy. Uczniowie uczestniczyli również w ciekawych grach i zabawach , które bardzo się ich zainteresowały. Szczególnie gra Bingo oraz słodkie nagrody wywołały ogromne emocje.  Wszyscy uczniowie  z ogromnym zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach oraz zaprosili swoich gości na kolejne spotkanie. Zapraszamy do galerii.

tekst: R.Gwozdowska-Rutka