Strona głównaAktualności → Konkurs Wiedzy o Polskich Noblistach

Konkurs Wiedzy o Polskich Noblistach

Sukces naszych uczniów w  Konkursie Wiedzy o Polskich Noblistach dla uczniów szkół podstawowych  województwa mazowieckiego X edycja - Etap II.
Dnia 9 marca 2018 r. Ksawery Parlicki (6b) i Maja Podsiadła (7f) - uczniowie PSP nr 15 w Radomiu wzięli udział w  II etapie Konkursu Wiedzy o Polskich Noblistach dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Etap II miał formę testu pisemnego (pytania otwarte i zamknięte dotyczące życia i twórczości polskich noblistów). O wejście do finału walczyło 18 dwuosobowych reprezentacji szkół z województwa mazowieckiego.
Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli  III miejsce i zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się 22 marca 2018 r.
    Ksawery Parlicki i Maja Podsiadła zostali przygotowani do konkursu przez nauczycielki języka polskiego:  Ewę Frączek, Izabelę Wróblewską i Edytę Fokt.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Ewa Frączek