Strona głównaAktualności → Konkurs "e-zakupy"

Konkurs "e-zakupy"

„Bezpieczeństwo ekonomiczne konsumenta na rynku” to projekt  realizowany przez KWP zs. w Radomiu z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.  Celem głównym projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych.
Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu i w ramach działań projektowych odbyły się min. spotkania policji z nauczycielami, rodzicami oraz z uczniami naszej szkoły. Jednym z działań był także konkurs dla młodzieży z zakresu bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta „e-zakupy”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu komiksu zgodnego z tematyką bezpiecznych zakupów w Internecie. Nasi uczniowie włączyli się do tych działań pod opieką nauczyciela plastyki pani Anny Rybińskiej i nauczyciela informatyki pani Dorota Ługowskiej. Na konkurs przygotowano piękne prace. Miło nam poinformować iż nasza uczennica Kinga Mrozek z klasy 7a za przygotowaną pracę techniką komputerową otrzymała wyróżnienie w konkursie. Na uznanie zasługuje również fakt, iż Kinga była jedynym laureatem konkursu ze szkoły podstawowej. Cieszymy się z sukcesu naszej uczennicy i życzymy kolejnych.