Strona głównaAktualności → Jasełka

Jasełka

Dnia 19 grudnia 2018r, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów kl.V-VII pod opieką pań katechetek Urszuli Bartosiak i Julity Stani.
O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy wraz z wychowawcami udały się do sali gimnastycznej, na której miało odbyć się przedstawienie. Wszyscy zachwycali się przepiękną okolicznościową scenerią. Szczególną uwagę zwracali na szopkę ze żłobkiem, którą umieszczono na pierwszym planie dekoracji. Przedstawianie rozpoczęło się wystąpieniem księdza Pawła Krasińskiego, który  zaprosił całą społeczność szkolną do obejrzenia przedstawienia oraz wspólnego kolędowania. Jasełka składały się z dwóch aktów-  pierwszy przedstawiał tradycje wigilijne, drugi  narodzenie się Jezusa w stajence i składanie dzieciątku oraz jego rodzicom darów przez pasterzy. Mogliśmy także usłyszeć piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem pani Marleny Kowalskiej.
Jasełka zostały również przedstawione rodzicom, którzy 3 stycznia podziwiali na szkolnej scenie wspaniałą grę aktorską swoich dzieci i byli pod bardzo dużym wrażeniem ich niezwykłych umiejętności wokalno-recytatorskich. Przedstawienie było wspaniałe! Brawa, które usłyszeliśmy, stanowiły wielką motywacją do dalszej pracy twórczej uczniów i nauczycieli. Na zakończenie jeden z aktorów złożył wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.
Te jasełka będę zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Tekst Urszula Bartosiak