Strona głównaAktualności → Jasełka Bożonarodzeniowe

Jasełka Bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter  tych  świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem , młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.
    Jasełka w wykonaniu uczniów klas V-VII- uczestników koła teatralno biblijnego pod kierunkiem pań katechetek Urszuli Bartosiak i Julity Stani wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a młodzi  aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności . Nadzwyczajny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu naszej uzdolnionej muzycznie młodzieży przygotowanej przez panią Marlenę Kowalską uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia  już wkrótce nadejdą . Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i uczniów. Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor szkoły, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Tekst: Urszula Bartosiak