Strona głównaAktualności → IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDay 2019 w naszej szkole

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDay 2019 w naszej szkole

Jednodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.
 W naszej szkole akcja WMTDay 2019 została zorganizowana po raz kolejny. Brali w niej udział uczniowie klas 3 – 8. Przygotowania do tego dnia odbywały się poprzez przypominanie tabliczki mnożenia na lekcjach i w domu oraz wykonanie plakatów dotyczących tabliczki mnożenia. Prace zostały wyeksponowane na szkolnych korytarzach. Pomysłowość uczniów była bardzo duża, co można zobaczyć na zdjęciach. Na zajęciach matematyki uczniowie mieli możliwość wykazania się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Osoby najbardziej zaangażowane w zorganizowanie akcji WMTDay 2019 otrzymały oceny bardzo dobre i celujące oraz dodatnie punkty z zachowania.
 Dzień związany z tabliczką mnożenia okazał się bardzo udany, a tabliczka mnożenia nie “taka straszna”.
Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Więcej informacji o tym dniu na świecie można uzyskać na stronie  www.wmtday.org

LICENCJA DLA PSP15>>
Tekst i zdjęcia: A. Podlaska, Edyta Jadczak