Strona głównaAktualności → Innowacja regionalna „Radom i okolice – moja mała Ojczyzna.”

Innowacja regionalna „Radom i okolice – moja mała Ojczyzna.”

28 maja klasa 7c wzięła udział w wycieczce do Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, zorganizowanej przez wychowawcę, p. Małgorzatę Dąbrowską i p. Aldonę Miękus. Celem wyjazdu było poznanie sylwetki Witolda Gombrowicza w ramach realizacji innowacji regionalnej „Radom i okolice – moja mała Ojczyzna.” Po muzeum oprowadziła nas pani Anna Spólna, przewodnik muzeum, która w niezwykle ciekawy i przystępny sposób przedstawiła życie i twórczość pisarza oraz jego związki z ziemią radomską, Europą i światem. Uczniom bardzo podobała się wystawa, podziwiali oryginalne przedmioty należące do Gombrowicza, jego rzeczy osobiste np. okulary, fajki, szachy czy walizkę. Wielki entuzjazm wzbudził najnowszy eksponat muzeum, wanna przywieziona z ostatniego mieszkania pisarza we Francji, która zainstalowana jest w tzw. Czystelni. Do wanny można wejść i na leżąco poznawać twórczość Gombrowicza. Celem wycieczki była także integracja zespołu klasowego, więc  po zwiedzaniu muzeum wspólnie grillowaliśmy w pięknym parku otaczającym dworek Gombrowiczów. W tym dniu pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Był to bardzo udany wyjazd. Uczniowie  poszerzyli swoją  wiedzę na temat Witolda Gombrowicza i jego związków z ziemią radomską,  Europą i światem. Wszystkich uczniów i ich Rodziców, którzy jeszcze nie odwiedzili muzeum we Wsoli, gorąco do tego zachęcamy.

tekst A. Miękus