Strona głównaAktualności → III Edycja Warsztatów Germanistycznych

III Edycja Warsztatów Germanistycznych

23 marca 2018 r. uczniowie klasy 7b uczestniczyli w  III Edycji Warsztatów Germanistycznych dla studentów i młodzieży szkolnej, pod hasłem „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, które odbyły się na Wydziale Filologiczno–Pedagogicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.
Warsztaty Germanistycznie prowadzili wykładowcy z Heinrich Heine Universität zu Düsseldorf oraz z Zakładu Germanistyki radomskiego Uniwersytetu, w tym pani Aneta Łabęcka-Pasek- nauczycielka języka niemieckiego w naszej szkole.
Klasa 7b miała okazję wysłuchać wykładu pani Winnie Switakowski, Konsul Wydziału Kultury Ambasady Republiki Federalnej Niemiec, która opowiedziała o swojej pracy oraz o możliwościach edukacyjnych i szansach zawodowych, jakie niesie ze sobą znajomość języka niemieckiego.
Uczniowie wzięli również udział w zajęciach warsztatowych „Gry i zabawy na lekcjach języka niemieckiego”, na których bawiąc się i grając, rozwijali swoje kompetencje komunikacyjne w języku niemieckim oraz motywację do dalszej, efektywnej nauki języka niemieckiego.