Strona głównaAktualności → Godzina kodowania 2019

Godzina kodowania 2019

W ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej w naszej szkole odbywała się inicjatywa Godzina Kodowania. Wzorem lat ubiegłych chętni uczniowie z wielkim zapałem włączyli się do tego działania. Tym samym dołączyliśmy do milionów uczniów na całym świecie, którzy są zafascynowani nauką kodowania.
2019 Tydzień Edukacji Informatycznej odbywał się w dniach: 9-15 grudnia. Godzina kodowania to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, które ma na celu pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw kodowania i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. W tym roku wykorzystaliśmy podczas godziny kodowania min. lekcję przygotowaną w aplikacji Minecraft Education Edition, w której należało zaprogramować agenta. Agent był naszym asystentem i jako sztuczna inteligencja miał za zadanie pomóc nam w ochronie przed ogromnym pożarem. W trakcie realizacji zadań, poza nauką programowania, uczniowie zwrócili również uwagę na przyczyny i skutki pożarów.
Po zakończonej godzinie kodowania uczniowie mogli wygenerować certyfikat potwierdzający ich udział w wydarzeniu i ukończenie postawionych przed nimi zadań. Kolejna godzina kodowania już za rok.