Strona głównaAktualności → Finał Międzyszkolnego Konkursu "Gazetka Szkolna" za nami

Finał Międzyszkolnego Konkursu "Gazetka Szkolna" za nami

W tym roku już po raz siódmy młodzi dziennikarze przystąpili do rywalizacji. Tegoroczna edycja przebiegała w dwóch etapach. Podczas pierwszego szkolne gazety oceniane były przez p. Aleksandrę Jastrzębską, nauczyciela z V LO im. R. Traugutta w Radomiu. Pisma okazały się bardzo bogate pod względem treści, szaty graficznej a przede wszystkim zawierały wiele  ciekawych artykułów dotyczących „życia szkoły”.
    12 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 spotkały się redakcje szkolnych gazet, by wziąć udział w ostatnim etapie konkursu. Do zmagań przystąpiły: „Nasza 15” – PSP nr 15, „Monitor 34” – PSP nr 34, „Szczęśliwa 13” –PSP nr 13 oraz szkolna gazetka z PSP 21 „2 i1 to 21”. Tegoroczne zadania związane były z cyfrowymi mediami. Uczniowie na komputerach rozwiązywali test, krzyżówkę oraz wyszukiwali  odpowiednich słów związanych z cyfrowym przekazem informacji. Młodzi dziennikarze  musieli wykazać się nie tylko wiedzą, lecz  również refleksem. Wyniki VII Międzyszkolnego Konkursu „Gazetka szkolna” :
I miejsce „Nasza 15” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15
II miejsce „Monitor 34” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 34
III miejsce „Szczęśliwa 13” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 13
Wyróżnienie „ 2 i 1 to 21” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za wspólną i wspaniałą zabawę. Organizatorkami konkursu były: Dorota Ługowska i Edyta Fokt