Strona głównaAktualności → Festyn Jesienny w szkole przy ul. Kierzkowskiej za nami!

Festyn Jesienny w szkole przy ul. Kierzkowskiej za nami!

W piątkowe popołudnie 28 września w szkole przy ulicy Kierzkowskiej spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, aby wspólnie świętować nadejście jesieni.

Kolejny raz dopisała nam piękna,  słoneczna pogoda. Festyn oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Suligowska, która powitała wszystkich zgromadzonych, w tym przybyłych gości: Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, Radnego Rady Miejskiej Zbigniewa Neskę , dyrekcję Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz odczytała list Pana Posła  Wojciecha Skurkiewicza. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła do wspólnej zabawy. Na scenie wystąpili  uczniowie przygotowani przez swoich wychowawców, którzy zaprezentowali interesujące występy artystyczne. Były piosenki, inscenizacje wierszy, muzyka i taniec. Wszystkie występy bardzo podobały się i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Ponadto odbyły się rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną pod kierunkiem p. Justyny Snarskiej i p. Anny Milczarskiej. Nowością były pokazy fizyczne przygotowane i prezentowane przez uczniów klasy VIIf i VIIIf pod kierunkiem p. Małgorzaty Basy oraz p. Katarzyny Milczarskiej.

Zarówno przed festynem jak i w jego trakcie odbywały się liczne konkursy związane z tematyką  jesienną przygotowane przez nauczycieli oraz p. pedagog – J. Dzik. Konkursy te  zostały rozstrzygnięte, a ich laureaci i uczestnicy  zostali nagrodzeni upominkami i pamiątkowymi dyplomami. Dopełnieniem wspaniałej zabawy było wspólne biesiadowanie przy grillu.

Tekst: I. Wróblewska