Strona głównaAktualności → Festyn Jesienny już za nami!

Festyn Jesienny już za nami!

W piątkowe popołudnie 28 września w szkole przy ulicy Kierzkowskiej spotkali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, aby wspólnie świętować nadejście jesieni.
           Kolejny raz dopisała nam piękna,  słoneczna pogoda. Festyn oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Suligowska, która powitała wszystkich zgromadzonych, w tym przybyłych gości: Posła na Sejm RP – Pana Leszka Ruszczyka oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła do wspólnej zabawy. Na scenie wystąpili  uczniowie przygotowani przez swoich wychowawców, którzy zaprezentowali bardzo interesujące występy artystyczne. Były piosenki, inscenizacje wierszy, muzyka i taniec.
          I tak: klasa "O" zaśpiewała piosenkę  „Wiewióreczka mała” pod kierunkiem  pań: Moniki Mąkosy- Kowalczyk i  Beaty Nowak ; klasa I zaprezentowała piosenkę  „Laleczka z saskiej porcelany” - grupę przygotowała pani Beata Mucha; natomiast klasa II  zaśpiewała pod opieką pani Małgorzaty Walkiewicz „Piosenkę o niezdrowym jedzeniu”. Prezentacje uczniów klas młodszych zakończyła klasa III piosenką „Czerwone jabłuszko” pod kierunkiem pani Agnieszki Janas.
            Na scenie zaprezentowały się również klasy starsze: klasa V przedstawiła inscenizację wiersza „Leń” Jana Brzechwy pod kierunkiem pani Kingi Tąder;  klasa VI zaprezentowała zabawną interpretację wiersza „Zosia – Samosia”, natomiast klasa VIII fragment „Zemsty” A. Fredry, obydwie klasy przygotowała pani Izabela Wróblewska. Wszyscy mali i więksi  artyści zostali nagrodzeni gromkimi  brawami, przede wszystkim przez wzruszonych rodziców. Ponadto odbyły się rozgrywki międzyklasowe w piłkę nożną pod kierunkiem p.Justyny Snarskiej i p. Piotra Mindy. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się pokazy chemiczne przygotowane i zaprezentowane przez uczniów klas VII i VIII pod kierunkiem  p. Katarzyny Łukomskiej. Uczennice z klasy VII malowały twarze chętnym osobom, było barwnie, wesoło i kolorowo.
          W czasie trwania festynu zostały rozstrzygnięte konkursy o tematyce   jesiennej, a ich laureaci i uczestnicy  zostali nagrodzeni upominkami i pamiątkowymi dyplomami. Dopełnieniem wspaniałej zabawy było wspólne biesiadowanie przy grillu. O dokumentację fotograficzną zadbała pani Aneta Podlaska.

Tekst: I. Wróblewska