Strona głównaAktualności → Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

26 września 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
Uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty oraz flagi krajów europejskich i udekorowali nimi szkołę i klasy językowe.
Na korytarzu umieszczone zostały zagadki językowe w postaci idiomów, a zadaniem naszych uczniów było odnalezienie odpowienich par w języku angielskim i polskim. Nie zapomnieliśmy również o fancy dresses (tj.przebraniach) np. teletubisiach, czy stroju Szkota i Harry Potter’a oraz małym poczęstunku dla szkoły w postaci tostów.
Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie wyszukiwali ciekawostki o krajach niemieckojęzycznych, rozwiązywali tematyczne zagadki i quiz, w nagrodę częstowali się niemieckimi słodyczami. Dowiedzieli się jak powstała nazwa Haribo i dlaczego klasyczne żelki mają kształt misiów oraz co oznacza nazwa cukierków „Nimm 2”.

A.Łabęcka-Pasek
E.Bracik