Strona głównaAktualności → Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy szkolnej

Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy szkolnej

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, że warto jest zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad własnym życiem, uczynić drobny gest życzliwości w strunę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, uprzejmość. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci ze świetlicy szkolnej. Przygotowały małe upominki – ordery życzliwości  pod hasłem „Znajdź się wśród życzliwych” i wręczały je osobie, której chciały zrobić przyjemność.  Obchodom Dnia Życzliwości i Pozdrowień towarzyszyły także uśmiechy, jakie dzieci mogły przekazywać sobie wzajemnie. W ramach zajęć świetlicowych dzieci zapoznały się z historią Światowego Dnia Życzliwości, układały kulinarny przepis na życzliwość. Ten dzień dostarczył wszystkim wiele radości i życzliwości. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy drugiemu człowiekowi, wraca do nas ze zdwojoną siłą.