Strona głównaAktualności → Dzień Zdrowia w naszej szkole

Dzień Zdrowia w naszej szkole

Kwiecień nazywany jest  miesiącem zdrowia, ponieważ właśnie wtedy przypada Światowy Dzień Zdrowia, który każdego roku obchodzony jest 7 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństwa na całym świecie.
Przesłanką do realizacji działań promujących zdrowe odżywianie jest udział  naszej szkoły  w programie „ TRAYMAJ FORMĘ”.
Jedzenie było przygotowywane w trakcie imprezy i wszystko było bardzo świeże.
Imprezę prowadziła uczennica klasy 8c Aleksandra Gierwatowska. Zgromadzeni uczniowie wysłuchali  krótkiej historii o Światowym Dniu Zdrowia oraz  prezentacji w języku angielskim. Obejrzeli film również  w języku angielskim o zdrowym żywieniu , w którym uczniowie naszej szkoły samodzielnie przygotowują  zdrowe i wartościowe potrawy.
W  imprezie uczestniczyli  zaproszeni sportowcy. Byli to nasi absolwenci: Remigiusz Rutka oraz jego siostra Maja Rutka, którzy przyjechali na swoich motorach. Remigiusz to zawodnik Mistrzostw Polski w Motokrosie z klubu Gorzów Wielkopolski. Od 9 lat jeździ na motorze, a od 6 lat jest zawodnikiem klubu .Największym  osiągnięciem Remigiusza jest uzyskanie wice mistrza Polski.
Zaproszeni goście zaprezentowali film z treningu oraz prezentację jak należy prawidłowo się odżywiać i  jak dbać o formę przed zawodami.
Kolejnym punktem imprezy była degustacja pysznych, zdrowych potraw przygotowanych przez uczniów, oglądanie motorów, rozmowy ze sportowcami i robienie zdjęć.
Obchody Dnia Zdrowia ożywiły pracę szkoły i cieszyły się dużym zainteresowaniem.
W/w imprezie  uczestniczyła p. dyrektor mgr Małgorzata Suligowska  oraz  wice dyrektor mgr Renata Szostakowska.
Tegoroczny Dzień Zdrowia przygotowały p. Renata Gwiazdowska Rutka oraz p. Jolanta Czapczyńska wraz z uczniami.
                                                                                                   Tekst: J Czapczyńska