Strona głównaAktualności → Dzień chłopaka

Dzień chłopaka

DZIEN CHŁOPAKA DLA KL. IIc I IIIa
                 Z okazji Dnia Chłopaka klasa IIc i IIIa wzięły udział w zajęciach w Centrum Iluzji „Tricorama”. Namalowane tam prace przeniosły widza do środka malowanych obrazów, np. w podwodny świat, w bajkowe miraże, postać King Konga, czarownicy, smoka, kota Radomiau.  Uczniowie mogli zagłębić się w świat iluzji optycznej. Zobaczyli największy w Europie kalejdoskop, niezwykły labirynt luster. Działanie wszystkich iluzji było wyjaśnione. Dowiedzieliśmy się czym są odbicia pozorne, czemu czasami zawodzi nas błędnik i dlaczego niektóre obrazy oszukują nasz mózg. Niesamowite wrażenie na wszystkich zrobił „Kopnięty pokój” i „Wirujący tunel”,  gdzie dzieci poznawały zasady odwróconej grawitacji. Wszystkim bardzo podobał się również „Laserowy tor przeszkód” oraz „Magiczna biblioteka”.  Uczniowie zgodnie stwierdzili, że podoba im się taka nauka. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń z tej jakże innej niż zwykle lekcji.

tekst: M.Januszewska