Strona głównaAktualności → Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Jak co roku w miesiącu lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku obchodzony był 5 lutego pod hasłem „Działajmy razem”. Zawsze dbamy, aby nasi uczniowie byli świadomymi użytkownikami Internetu, dlatego w szkole w miesiącu lutym miały miejsce działania, które z pewnością przyczynią się do bezpiecznego wykorzystania Internetu. Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcała wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, dlatego ogłoszono następujące konkursy:
1.    Szkolny konkurs dla klas 1-3 – „Zakodujmy DBI 2019” – organizatorzy Edyta Sadowska, Dorota Ługowska
2.    Szkolny konkurs literacki dla klas 4-5 – organizatorzy Edyta Fokt, Dorota Ługowska
3.    Szkolny konkurs na hasło z oprawą graficzną dla klas 6-8 – organizator Dorota Ługowska
Dla klas młodszych przygotowana została Akademia DBI 2019 pod kierunkiem nauczycielek: Edyty Małek, Joanny Kupidury i Doroty Magnowskiej.
Na korytarzu szkolnym przygotowano ciekawą  gablotę tematyczną. Podczas lekcji informatyki, zajęć komputerowych i lekcji z wychowawcą realizowane były treści związane z DBI 2019.
W szkole przy ulicy Kierzkowskiej nauczyciele Kinga Tąder i Marek Cieślak przygotowali dla swoich uczniów ciekawe zajęcia i konkursy.
W działania realizowane w ramach DBI 2019 zaangażowani zostali zarówno uczniowie klas młodszych jak i starszych. Wychowawcy i nauczyciele realizowali treści i zachęcali swoich uczniów do udziału w szkolnych konkursach. Oto wyniki konkursów:
Konkurs dla klas 1- 3 „Zakodujmy DBI”
I miejsce – klasa 2a – wych. M. Januszewska
II miejsce – klasa 2c – wych. M. Pastuszka
III miejsce – klasa 1 b – wych. E. Sadowska
Wyróżnienie - klasa 1 c – wych. P. Pełka
Konkurs literacki dla klas 4-5
I miejsce – Adrianna Sadowska kl. 4b
II miejsce – Małgorzata Łukomska kl. 5c
Konkurs na hasło dla klas 6-8
1 miejsce – Kinga Mrozek kl. 7a
2 miejsce – Małgorzata Sekuła kl. 8c
3 miejsce – Ksawery Parlicki kl. 7b

Miło nam również poinformować, iż uczennica klasy 7a Kinga Mrozek wygrała Międzyszkolny Konkurs DBI 2019 organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 19 w Radomiu. Kolejna edycja już za rok. Serdecznie dziękujemy nauczycielom za wsparcie działań, a uczniom za wielkie zaangażowanie.

Organizatorzy DBI 2019 w PSP 15
Aneta Łabęcka – Pasek