Strona głównaAktualności → Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

Co roku w miesiącu lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku był to 6 lutego 2018 r. Odbywał się on pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Wokół tej tematyki w naszej szkole w miesiącu lutym odbywają się różnorodne imprezy i inicjatywy: prowadzone są lekcje wychowawcze i lekcje informatyki, na których uczniowie poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci, dzieci uczestniczą w konkursach szkolnych i międzyszkolnych. O zasadach bezpieczeństwa w sieci stale przypomina tablica informacyjna znajdująca się na parterze szkoły.
 Dodatkowo dyrekcja szkoły i nauczyciele zadbali o to, aby również rodzicom przybliżyć zasady „dobrego” korzystania z Internetu. 5 lutego 2018 r. rodzice wzięli udział w bardzo ciekawej prelekcji w ramach programu „Cybernauci”, którą wygłosił Pan Jarosław Basaj. A 7 lutego odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji.

Nasi uczniowie z klas 7 uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach w ramach programu "Cybernauci", które poprowadził Pan Jarosław Basaj.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 w PSP nr 19 w Radomiu zorganizowany został międzyszkolny konkurs na plakat pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Nasi uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prace, którymi zachwycili jury. Laureatkami konkursu zastały: Kinga Mrozek z kl. 6a, która zajęła I miejsce i Alicja Jagiełło z kl. 7a, która zajęła III miejsce w kategorii grafiki komputerowej.  Do konkursu uczennice przygotowała p. D. Ługowska. Gratulujemy!
Zasady bezpiecznego Internetu >>