Strona głównaAktualności → Digital Youth Forum!

Digital Youth Forum!

Już po raz czwarty zorganizowano  Digital Youth Forum!
W tym roku impreza trwała aż 3 dni! DYF to konferencja i warsztaty dla młodzieży poświęcone  kreatywnemu i bezpiecznemu wykorzystywaniu nowych technologii. 23 maja w Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja Digital Youth Forum dla ponad 420 młodych ludzi. Podczas trzech 90-minutowych sesji młodzi i dorośli twórcy treści, działacze, innowatorzy oraz artyści, podzielili się swoimi historiami, wiedzą i pasjami. Uczniowie, którzy nie mogli jechać do Warszawy na to wydarzenie w tym dniu,  również mogli w nim uczestniczyć poprzez organizację DYF w swojej szkole. Takie wydarzenie właśnie zostało zzaplanowane w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Radomiu. Za pośrednictwem transmisji online mogliśmy uczestniczyć w 90 minutowej sesji, która odbywała się w Warszawie. Transmisję poprzedziło spotkanie z absolwentem Technikum Informatycznego w ZST w Radomiu, który był współtwórcą projektu Akademia Minecraft oraz autorem aplikacji mobilnej  obsługującej ogólnopolską konferencję. Dominik Szpilski opowiadał młodszym kolegom o swojej pasji, doświadczeniach oraz spostrzeżeniach, jakie miał podczas realizacji swoich projektów. Opowiadał, jak ważny jest świadomy wybór dalszej drogi edukacyjnej oraz jak wykorzystywać nowoczesne technologie, aby być kreatywnym, innowacyjnym i świadomym użytkownikiem nowoczesnych narzędzi. Nasza inicjatywa przeprowadzenia w szkole DYF została zgłoszona organizatorom akcji. Znaleźliśmy się w gronie 150 szkół, które zostały obdarowane materiały promującymi akcję oraz zestawem pomarańczowych sznurówek, które zostały przekazane uczniom, aby mogli pokazać, ze #jestnaswięcej za lepszym Internetem. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas: 8b, 8c, 7c i 7b. Organizatorami akcji byli wychowawcy najstarszych klas: Aneta Łabęcka – Pasek, Dorota Ługowska i Monika Dwojak.