Strona głównaAktualności → Certyfikat Opiekuna Zwierząt z wyróżnieniem

Certyfikat Opiekuna Zwierząt z wyróżnieniem

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka.
Pies to symbol wierności i przyjaźni.

Uczniowie klas 0 –VI uczestniczyli w projekcie Centrum Edukacji Ekologicznej realizowanym na terenie miasta Radomia „Nasi Ulubieńcy.” W ramach realizacji projektu zorganizowano akcję ,,Złotóweczka dla pieseczka i koteczka”, która polegała na zbiórce pieniędzy do skarbonek klasowych. Zebrane pieniądze przekazano do Centrum Edukacji Ekologicznej z przeznaczeniem na realizację zadań ujętych w projekcie.
Zorganizowano akcję „Wzorowy właściciel czworonoga”, która  polegała na obserwowaniu zachowania właścicieli zwierząt w aspekcie humanitarnego traktowania swoich pupilów oraz sprzątania po nich w trakcie spacerów. Uświadamiano opiekunów czworonogów jak ważne jest zachowanie czystości w miejscach publicznych. Zwracano  uwagę na konieczność sprzątania po swoim pupilu. Opiekunów którzy sprzątali po swoim pupilu  obdarowywano  nalepkami z wizerunkiem pieska – wzorowy właściciel czworonoga.
Przeprowadzono w klasach zajęcia i pogadanki na temat pomocy i opieki nad zwierzętami,  wyświetlano filmy, na temat ras psów, roli psa w życiu człowieka. Uwrażliwiano na pomoc zwierzętom w okresie późnej jesieni i zimy.
Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, a także jak zachować się gdy pies zaatakuje.
Zorganizowano konkurs plastyczny dla klas 0–I  „Pies  przyjacielem człowieka”, a dla klas II i III „Los psów w mieście”. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i nagrodziła uczniów.
Zorganizowano akcję zbiórki karmy i artykułów dla zwierząt  radomskiego schroniska. W akcji uczestniczyli uczniowie klas 0 – III. Ogółem zebrano około 80 kg karmy i psich przysmaków, przekazano również miski, ciepłe koce, smycze, zabawki.
Koordynator akcji p. Lidia Michalska w związku z akcją  uczestniczyła w szkoleniu „Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi w Radomiu”

Uwieńczeniem całej akcji jest nadany przez Centrum Edukacji Ekologicznej

CERTYFIKAT OPIEKUNA ZWIERZAT
z wyróżnieniem dla Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15