Strona głównaAktualności → Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

W naszej szkole odbywają się niezwykle interesujące zajęcia kółka informatycznego w ramach ogólnopolskiego projektu grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach zajęć uczniowie odkrywają tajniki algorytmiki i kodowania. Biorą również udział w ciekawych akcjach i konkursach. Przed nami ogólnopolskie zawody algorytmiczne, do których z wielkim zaangażowaniem przygotowujemy się podczas zajęć. Tym bardziej miło nam poinformować, iż dla naszych uczniów po feriach dostępne są nowe roboty mBot, które pani Dorota Ługowska - grantobiorca CMI - otrzymała do wykorzystania na zajęcia.  W ręce uczniów trafi zestaw robotów mBot Explorer Kit, wspaniałe narzędzie wspomagające naukę programowania. Relację z naszych zajęć z robotami przedstawimy wkrótce. Zapraszamy na naszą szkolną stronę www i na „naszego facebooka.”