Strona głównaAktualności → Centrum Mistrzostwa Informatycznego 2020

Centrum Mistrzostwa Informatycznego 2020

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to Ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. W tym roku szkolnym do tego projektu zakwalifikowała się pani Dorota Ługowska. Już we wrześniu będą odbywać się zajęcia koła informatycznego w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Takie zajęcia odbywały się także w ubiegłym roku szkolnym. Warto podkreślić również, iż w ramach projektu szkoła otrzymała 3 roboty, które służą uczniom naszej szkoły. CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów, między innymi poprzez start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i talentów.
Będziemy dzielić się naszymi działaniami w ramach CMI na łamach naszej szkolnej strony internetowej. Trzymajcie za nas kciuki.