Strona głównaAktualności → Bezpieczeństwo najważniejsze

Bezpieczeństwo najważniejsze

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, w drugim tygodniu listopada 2017r. do klasy Ia zaproszono funkcjonariuszki policji z I Komisariatu Policji w Radomiu. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń z jakimi mogą się spotkać w drodze do szkoły i poza szkołą. W klasie panie zaprezentowały serię krótkich filmów edukacyjnych dotyczących niebezpiecznych sytuacji, z jakimi mogą się uczniowie spotkać na co dzień. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówili sposoby unikania ich. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które powinien posiadać każdy uczeń. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Wykazały się znajomością 5 zasad przechodzenia przez jezdnię i numerów alarmowych służb ratowniczych oraz opowiedziały kiedy można z nich korzystać.                                                        Dodatkową atrakcją był zaprezentowany mundur bojowy policji. Jego poszczególne elementy dzieci mogły założyć, dowiedzieć się więcej o ich zastosowaniu.  Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki oraz edukacyjne malowanki utrwalające zasady ruchu drogowego. Spotkanie przebiegało w przyjaznej, miłej atmosferze. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze,  w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

tekst: M.Januszewska