Strona głównaAktualności → Akcja "Ferie na Borkach" 2017/18

Akcja "Ferie na Borkach" 2017/18

Zima to czas bardzo wyczekiwany przez dzieci. To czas ferii oraz beztroskich zabaw na śniegu. To również czas, w którym szczególnie zadbać należy o bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Tuż przed feriami uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Bezpieczne ferie” zorganizowanej przy współpracy pogotowia, policji, Sanepidu i straży pożarnej. Spotkanie miało miejsce nad zalewem na Borkach.
    Podczas nietypowej lekcji strażacy apelowali do dzieci, żeby nigdy nie wchodzili na zamarznięte zbiorniki wodne, a jeśli chcą pojeździć na łyżwach wybierali zorganizowane lodowiska.
    Ratownicy medyczni z  Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przypomnieli o tym, że każdy z nas może pomóc osobie poszkodowanej wykonując np. akcję resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Nad zalew przywieźli fantoma i zaprezentowali szczegółową instrukcję postępowania w sytuacji, gdy ktoś straci przytomność i przestanie oddychać.
    Policjanci przypomnieli najmłodszym, by do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Nie dołączać sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.
Policjanci zaapelowali też, żeby nie rzucać w jadące pojazdy śnieżkami, bo takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego.
    Lekcja bezpieczeństwa nad zalewem Borki z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci i sprawi, że zimowe zabawy będą odbywały się pod hasłem BEZPIECZEŃSTWA.

tekst: E.Sadowska