Strona głównaAktualności → Akademia Minecraft

Akademia Minecraft

Nawet najmłodsze dzieci znają popularną grę Minecraft. Popularność tej gry sprawiła, że znalazła ona zastosowanie również w edukacji. Nasi uczniowie brali udział w zajęciach w ramach Akademii Minecraft. Jest to inicjatywa uczniów Zespołu Szkół Technicznych, którzy pod opieką nauczyciela przygotowali bardzo ciekawe zajęcia w Minecraft dla swoich młodszych kolegów ze szkół podstawowych. W naszej szkole brali w nich udział uczniowie z klas: 3c, 3a, 4b i 7a. Wykorzystując grę Minecraft, dzieci uczyły się między innymi: języka angielskiego, matematyki czy programowania.  Z ogromnym zaangażowaniem wykonywali stawiane przed nimi zadania. Pani dyrektor szkoły Małgorzata Suligowska gościła z podziwem obserwowała postępy swoich uczniów. Podczas tych niecodziennych zajęć gościliśmy również panią Agatę Kapicę z firmy Microsoft, która także nie kryła swojego podziwu dla tej ciekawej inicjatywy.
Serdecznie dziękujemy uczniom ZST Technikum Informatycznego za ciekawie poprowadzone zajęcia. Mamy nadzieję na udział w kolejnych lekcjach już w nowym roku szkolnym.