Strona głównaAktualności → 60 pokazy z fizyki – Lublin 2019.

60 pokazy z fizyki – Lublin 2019.

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w pokazach fizycznych organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego. W  tym roku pokazy odbywały się po raz 60. W tym roku pokazy obejmowały między innymi następujące tematy: „Uf, jak gorąco”, czyli wszystko co jest związane z temperaturą, ruch obrotowy, prąd.
Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej zrozumieniu poprzez prezentację interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.
Młodzież miała okazję nie tylko zobaczyć efektowne doświadczenia, ale też brać w nich czynny udział.
Przed pokazami z fizyki, młodzież klas 7 zwiedzała Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie gdzie poznała historię i tradycję sił powietrznych, broni przeciwlotniczej. Młodzież klas 8 zwiedzała Państwowe Muzeum na Majdanku, dawny Niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie.

Katarzyna Łukomska