Strona głównaAktualności → 11 Listopada - święto Niepodległej Polski

11 Listopada - święto Niepodległej Polski

 W obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę aktywnie włączyli się również  uczniowie drugiego budynku naszej szkoły przy ul. Kierzkowskiej. Z tej okazji  szkoła  została pięknie udekorowana w barwy biało – czerwone. Na korytarzu widnieje napis 11 LISTOPADA , który wita wszystkich wchodzących do szkoły. Drzwi do sal lekcyjnych zostały ozdobione pięknymi kotylionami. W salach oraz na korytarzach  pojawiły się gazetki tematyczne przybliżające  historię odzyskania niepodległości przez Polskę.


Niezwykły charakter przeżywanego święta podkreślał odświętny strój naszych  uczniów, którzy przyszli do szkoły ubrani na galowo, a także biało – czerwone kotyliony noszone przez uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

 
 

W klasie III f odbyła się lekcja otwarta dla rodziców i nauczycieli przeprowadzona przez p. Beatę Mucha  na temat  „Narodowe Święto Niepodległości”.
Uczniowie wzięli udział  w akcji „STO KSIĄŻEK NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI” zorganizowanej przez bibliotekę szkolną oraz   Szkolny Samorząd Uczniowski.
 Odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”, w której uczniowie zaprezentowali piękny i wzruszający montaż słowno – muzyczny przybliżający dzieje Polaków w ciągu 123 lat utraty niepodległości aż do odzyskania wolności 11 Listopada 1918r. Wspomniano również patrona naszej szkoły  - Władysława Syrokomlę, który aktywnie włączył się w działalność patriotyczną na rzecz odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę.


 

 Radosny charakter uroczystości podkreślił występ najmłodszych uczniów naszej szkoły - klasy I f,  którzy tańcem i piosenką przybliżyli swoim kolegom , na czym polega współczesny patriotyzm. W uroczystości wzięła udział Dyrektor szkoły Małgorzata Suligowska, która podziękowała za przygotowanie uroczystości oraz zachęciła wszystkich zgromadzonych do radosnego przeżywania święta w gronie rodzinnym. Akademię przygotowały i nad całością czuwały panie: Izabela Wróblewska, Małgorzata Walkiewicz,  Agnieszka Glibowska, Jolanta Dzik oraz Anna Młynarska.
 W piątek 9 XI o godz. 11.11 wszyscy nauczyciele i uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej i wspólnie zaśpiewali  4 zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  „Rekord dla Niepodległej” we wspólnym śpiewaniu hymnu.
Uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę dostarczyły  wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością na długo pozostaną w pamięci ich uczestników.


Tekst : Izabela Wróblewska