Strona głównaAktualności → "Rekord dla Niepodległej"

"Rekord dla Niepodległej"

Miło nam poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Radomiu otrzymała podziękowanie od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej za udział w niezwykłym wydarzeniu pt. „Rekord dla Niepodległej”.
11 listopada to szczególny dzień dla każdego Polaka. Rok 2018 był wyjątkowy, to właśnie w nim przypadała setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
W piątek 9 listopada o godz. 11.11 cała społeczność PSP nr 15 w Radomiu przystąpiła do akcji wypromowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  „Rekord dla Niepodległej” polegającej na wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego. Przypominamy, że tym pamiętnym dniu dyrekcja, nauczyciele, uczniowie klas 0-VIII oraz przedstawiciele rodziców wspólnie odśpiewali wszystkie zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Cieszymy się, że nasze wielkie zaangażowanie zostało zauważone i docenione.
Pragniemy podziękować dyrekcji, nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do tej wspaniałej akcji, pokazując jak ważne miejsce w ich sercach zajmuje nasza Ojczyzna.

tekst: E.Fokt