Strona głównaAktualności → "Radom i okolice - moja mała Ojczyzna"

"Radom i okolice - moja mała Ojczyzna"

W ramach innowacji regionalnej „Radom i okolice – moja mała Ojczyzna”, uczniowie klasy 7c wzięli udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”. Uczniowie indywidualnie lub w grupach wykonali metodą projektu prace o tematyce regionalnej. Dzięki temu mieli możliwość wzbogacenia swojej wiedzy o miejscu zamieszkania, najciekawszych zabytkach i walorach przyrodniczych ziemi radomskiej. Doskonalili także umiejętności dokumentowania poznawanych obiektów przy pomocy fotografii, rysunku, nagrań dźwiękowych czy filmowych. Szkolny etap konkursu wygrała Anna Gierasińska, która reprezentowała naszą szkołę w etapie regionalnym. Ania wykonała pracę multimedialną pt. „Zaproszenie lokalnego patrioty”. Przedstawiła związki swojej rodziny z miejscowością Taczów. Prezentacja Ani doczekała się uznania komisji konkursowej  i ostatecznie Ania zdobyła II miejsce w regionie. Laureatce serdecznie gratuluję  a wszystkich uczniów zachęcam do dalszego poznawania swojej „małej Ojczyzny.”

nauczycielka geografii Aldona Miękus