Strona głównaAktualności → „Radom i okolice – moja mała Ojczyzna.”

„Radom i okolice – moja mała Ojczyzna.”

27 października 2018r. uczniowie klasy 7c pod opieką p. A. Miękus i p. S. Laskowskiej-Stanios wzięli udział w XVIII Ogólnopolskich Marszach na  Orientację JAKUZA 2018,  które odbyły się we Wsoli. Celem imprezy było poznanie piękna i walorów krajoznawczo-turystycznych gminy Jedlińsk oraz popularyzacja turystycznych Imprez na Orientację ( InO ). Uczniowie uczestniczyli w krótkim szkoleniu a następnie w praktyczny sposób mogli sprawdzić swoje  umiejętności posługiwania się mapą w terenie. Przeszli dwa etapy, szukając w lesie  punktów kontrolnych, a jedną z atrakcji było niewątpliwie spotkanie z łosiem. Wspaniała pogoda sprzyjała dobrej  zabawie  na świeżym powietrzu, a kiełbaski upieczone nad ogniskiem smakowały wyśmienicie.  Na zakończenie rajdu młodzież zwiedziła Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, poznając sylwetkę słynnego polskiego pisarza. Wycieczka ta była zrealizowana w ramach szkolnego innowacyjnego programu edukacji regionalnej „Radom i okolice – moja mała Ojczyzna.”

Aldona Miękus