Strona głównaAktualności → "Nocny Maraton Czytelniczy"

"Nocny Maraton Czytelniczy"

W nocy z 17 na 18 maja odbyła się w naszej szkole kolejna nocna impreza czytelnicza. Była ona podsumowaniem  projektu edukacyjnego „Nocny Maraton Czytelniczy”. Projekt realizowany był przez nauczycieli bibliotekarzy p. Edytę Małek i p. Joannę Kupidurę. W tym roku uczniowie wybrali jako temat przewodni książkę pt.: „Mikołajek”. Głównym celem imprezy była promocja czytelnictwa, nauka dobrej zabawy i integracja uczniów klas 5 i 6. W przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy pomagali nauczyciele: p. Dorota Magnowska, p. Edyta Fokt, p. Julita Stani, p. Kinga Tąder.
W imprezie wzięło udział 31 uczniów z klas 5 i 6. Udział w imprezie nie był przypadkowy. Pierwszeństwo mieli uczniowie, którzy poświęcali swój wolny czas na pomoc w bibliotece i uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach czytelniczych.
Szalona noc rozpoczęła się o godzinie 19.00. W udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się fani książki pt.: „Mikołajek”.  Po zabawach integracyjnych, z których najwięcej emocji wzbudziły zabawy z chustą, uczestnicy przenieśli się w świat bohaterów książki. Mieli do wykonania różne zadania: dopasować imiona bohaterów do ich cech charakteru, obejrzeć ilustracje oraz rekwizyty i rozpoznać przygodę. Uczniowie mieli także stworzyć i przedstawić  postacie z książki pt.: „Mikołajek” z rzeczy, które były specjalnie przygotowane na tę okazję. Niewątpliwą atrakcją był taniec „Belgijka” oraz „Just dance”. Chwile wytchnienia dawało uczestnikom głośne czytanie fragmentów książki.
Uczennice klasy 5b przygotowały prezentację o autorach i pozostałych częściach serii o Mikołajku. Natomiast klasa 5d przedstawiła inscenizację rozdziału „Idę z wizytą do Ananiasza”. Atrakcją scenki było przedstawienie jej w formie pantomimy.
Około północy rozpoczęło się nocne zwiedzanie szkoły. W pogrążonej w ciemności szkole, z latarkami w ręku, uczniowie poszli rozwiązywać zagadki logiczne i literackie, krzyżówki i quizy multimedialne. Na koniec wszyscy trafili do świetlicy, gdzie czekały torty z fajerwerkami.
Zmęczeni uczestnicy zabawy około godziny 2 nad ranem zaczęli układać się do snu. Pobudkę o godzinie 7 rano obwieścił szkolny dzwonek. Trzeba było wstać, sprzątnąć swoje rzeczy oraz salę gimnastyczną. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał Patent Przyjaciela Mikołajka.
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i za pomoc w przygotowaniu imprezy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

tekst: E. Małek