Strona głównaAktualności → "Najlepiej pracujące Szkolne Koło LOP"

"Najlepiej pracujące Szkolne Koło LOP"

28.11.2019r.w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu podczas konferencji „65 lat w służbie ochrony przyrody” zorganizowanej z okazji 65 rocznicy  utworzenia Okręgu Radomskiego Ligi Ochrony Przyrody, podsumowano coroczny konkurs regionalny "Najlepiej pracujące szkolne koło LOP". Oceniono pracę szkolnych kół LOP regionu radomskiego w roku szkolnym 2018/2019. Nasza placówka zajęła II miejsce w kategorii szkoły podstawowe. Opiekunami SK LOP jest p. Lidia Michalska i p. Jolanta Czapczyńska. W ramach współpracy z nauczycielami podejmowano  różne działania na rzecz ochrony przyrody i środowiska.
 Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele instytucji współpracujących z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu, leśnicy i działacze LOP. Podczas konferencji przybliżono działalność Radomskiej Ligii na przestrzeni 65 lat. Liga Ochrony Przyrody jako organizacja ogólnokrajowa została założona z Inicjatywy Państwowej Rady Ochrony Przyrody. Celem jej jest prowadzenie działalności edukacyjnej w celu kształtowania stosunku społeczeństwa do środowiska przyrodniczego, popularyzowanie wiedzy o przyrodzie i ochronie przyrody, zachęcanie do podejmowania i wykonywania społecznie prac na rzecz środowiska przyrodniczego.
.Elżbieta Molenda- prezes Zarządu Okręgu LOP w Radomiu oraz dr inż. Andrzej Matysiak, dyrektor RDLP w Radomiu, podkreślali, że działalność w LOP to służba w ochronie rodzimej przyrody

Serdecznie dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie!!!

Gratulujemy wszystkim członkom Szkolnego Koła LOP
działającego w naszej szkole!!!

Tekst: Opiekun SK LOP Lidia Michalska