Strona głównaAktualności → "Karabanio"

"Karabanio"

Uwaga! W naszej szkole we współpracy z PSP nr 23 w Radomiu powstał nowy zespół etniczno – folkowy „KARABANIO”. Już na początku działalności zespołu pragniemy ogromnie podziękować Pani Dyrektor  PSP nr 15 Małgorzacie Suligowskiej oraz Pani Dyrektor PSP nr 23  Izabeli Leśniewskiej za tak ogromne zaangażowanie i serce oddane naszemu artystycznemu projektowi.
Poprzez śpiew i taniec,  czyli przez piękno muzyki będziemy prezentować różne zakątki świata… Przede wszystkim jednak chcemy pokazać naszą polską folklorystyczną kulturę muzyczną, której różnorodność instrumentów pochodzących z innych krajów oraz rytmów będą nadawać jej etniczny charakter. Zespół tworzą uczniowie szkół PSP nr 15 i PSP nr 23 w Radomiu, którzy kochają muzykę i w ten sposób wyrażają swoją wrażliwość i potrzebę kontaktu ze sztuką.
Pragniemy przedstawić pierwszą część naszego clipu „Ty pójdziesz górą”. Jest to XVII-wieczna pieśń ludowa śpiewana przez szlachtę polską. Reżyserem,  aranżerem, pomysłodawcą clipu jest Mariusz Kowalski, współzałożyciel zespołu, któremu z serca dziękujemy za tak wielką wrażliwość na muzykę, sztukę filmową oraz na drugiego człowieka.
Zapraszamy do obejrzenia clipu!

tekt: M.Kowalska