Strona głównaAktualności → III miejsce w XI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Radomiu

III miejsce w XI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Radomiu

Uczniowie klasy 6a, Julia Stolarek i Miłosz Gregorczyk zajęli III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie „Radom dawniej i dziś”, który odbył się 28.03.2019 r. w  PSP nr 34 w Radomiu.
Konkurs przebiegał w 3 etapach i skierowany był do uczniów klas 5 i 6.
Nasi uczniowie brali udział w eliminacjach finałowych po raz pierwszy i swój występ zakończyli sukcesem, fakt ten podkreślali Organizatorzy Konkursu.
W etapie finałowym drużyna rozwiązywała zadania podzielone tematycznie na 5 kategorii (Radom w czasach II wojny światowej, historia Radomia na przestrzeni wieków, znane postaci i honorowi obywatele Radomia).
Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą na temat historii swojego miasta, jego zabytków i wybitnych postaci związanych z Radomiem.
Julii i Miłoszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach międzyszkolnych.
  Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka historii- Sabina Laskowska-Stanios

tekst: S.Laskowska-Stanios