Strona głównaAktualności → "Halloween- tradycje i słownictwo"

"Halloween- tradycje i słownictwo"

31 października odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta dla rodziców i nauczycieli zatytułowana "Halloween- tradycje i słownictwo", w której brała udział  klasa  5b  oraz chętni uczniowie z klasy 8a. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć, jakie są tradycje związane z tym świętem, za jakie postacie przebierają się dzieci i co robią tego wieczora. Uczniowie słuchali piosenek w języku angielskim o tematyce Halloween oraz zaprezentowali bardzo ciekawe stroje. Ogromne emocje wzbudziły zabawy" Mumia" oraz "Podaj paczkę", w których uczniowie zdobywali nagrody w postaci słodyczy i drobnych upominków. Wszyscy uczestnicy lekcji, zarówno dzieci jak i dorośli, świetnie się bawili- zgodnie z zasadą „Nauka poprzez zabawę”! Do zobaczenia za rok!

tekst: R.Gwozdowska - Rutka