Strona głównaAktualności → "Bezpieczny pierwszoklasista"

"Bezpieczny pierwszoklasista"

Dnia 31 stycznia 2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie w ramach akcji „Bezpieczny Pierwszoklasista”, która skierowana była do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i ich rodziców. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Spotkane poprowadzili: Pan Zbigniew Mazurkiewicz - zastępca dyrektora WORD oraz Pan Tomasz Sotowski - pracownik WORD.
Dzieci obejrzały film pt. „Odblaski nocą”. Następnie zaproszeni goście wygłosili prelekcję na temat obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Zwrócili się ze szczególnym apelem do rodziców, by przypominali dzieciom o noszeniu takich odblasków, ponieważ uczestnik ruchu widoczny na drodze może uniknąć wielu zagrożeń.
Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali wyprawkę dla Pierwszaka, która zawierała opaski i zawieszki odblaskowe. Dzieciom bardzo podobało się spotkanie i otrzymane upominki. Zapewniły, że będą chętnie je nosić.