Strona głównaAktualności → "Akademia Ruchu Drogowego"

"Akademia Ruchu Drogowego"

Dnia 23.05.2019r. uczniowie klas trzecich brali udział  Szkolnym Turnieju  Wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pomocy przedmedycznej  w ramach projektu ,,Akademia Ruchu Drogowego” cyklicznie realizowanego w naszej szkole.  Uczniowie walczyli o przechodni Puchar Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu. W konkurencjach zmagały się trzyosobowe zespoły z poszczególnych klas trzecich. Zwyciężył zespół uczniów z klasy IIIb reprezentowany przez uczniów: Gabrielę  Gil,  Nadię Fituch, Juliana Stańczyka. Każda klasa  Zaprezentowała piosenkę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a klasa IIIb wystąpiła z przedstawieniem „Pies z ulicy Bałamutów” Przesłaniem tego przedstawienia było właściwe zachowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Drużyna, która zwyciężyła otrzymała Puchar wręczony przez Dyrektora Szkoły mgr Małgorzatę Suligowską  i dodatkowo nagrody – zestawy BRD.  Podczas imprezy rozstrzygnięty został także konkurs „Mistrz znaków drogowych”. Bezpieczeństwo na drogach to jeden z priorytetów w planie nadzoru szkoły. Nasza szkoła jest położona w miejscu o dużym natężeniu ruchu, jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Radomiu. Bezpieczeństwo uczniów jest najważniejsze - stąd właśnie pomysł na takie przedsięwzięcie.
Celem naszego konkursu jest
•    poszerzenie wśród dzieci świadomości zagrożeń występujących w ruchu drogowym;
•    Przygotowanie uczniów do bezpiecznego i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym;
•    Pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
•    Wyrabianie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne i innych;
•    Rozwijanie kreatywności uczestników konkursu;
Organizatorami  Szkolnego Turnieju Wiedzy  o  Puchar Dyrektora  Szkoły jest zespół nauczycieli BRD:  Monika Orzechowska,  Anna Russ,  Edyta Sadowska, Lidia Michalska, Anna Wójcicka

Tekst zespól BRD