Strona główna → Kącik muzyczny

Kącik muzyczny

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niezłomnej

12 listopada 2017 roku  nasz szkolny zespół BRAVANTE w składzie: Julia Wojtyniak, Iga Majewska, Zuzia Zaręba, Martyna Foder, Karolina Piotrowska, Sandra Foder, Alicja Podlewska, Klaudia Sambor, Wiktoria Wiśniewska i Natalka Drela współdziałający z PSP nr 23 wyjechał do Krakowa na Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niezłomnej.. Przesłuchania dla uczestników z całej Polski trwały przez trzy dni a w naszej kategorii mieliśmy możliwość by zaśpiewać w niedzielę w Auli Muzeum Armii Krajowej. Tam zaprezentowaliśmy opracowany repertuar, który bardzo spodobał się Jury. Zostaliśmy zaproszeni do zaśpiewania na koncercie finałowym  w Sali Złotej Filharmonii Krakowskiej. Podczas pięknego koncertu, który składał się z dwóch części: pierwszej, na której mogliśmy wysłuchać przepięknych opracowań pieśni patriotycznych na orkiestrę i chór o raz z drugiej części podczas, której wykonaliśmy nasz muzyczny repertuar, zostały ogłoszone wyniki.. W kategorii Zespoły – Chóry do lat czternastu zajęliśmy II miejsce!!! Jury pierwszego miejsca nie przyznało tak więc nasz Zespół BRAVANTE zdobył najwyższą nagrodę.

Zapraszamy do galerii zdjęć>>

Występ podczas Akademii z okazji Święta Niepodległości.

10 listopada gościliśmy w naszej szkole naszych muzycznych przyjaciół z PSP nr 23.. Podczas akademii z okazji Święta Niepodległości wspólnie wykonaliśmy trzy utwory patriotyczne.  Bardzo cieszymy się z tej wizyty, dziękujemy dziewczynkom  za obecność i wspólne spędzenie czasu.

Galeria>>

W tym roku szkolnym nasze dziewczynki wraz z Zespołem Ludowym  Pieśni i Tańca „Wolanianki” przystąpiliśmy do nagrań  teledysku do utworu  „Drewniany mosteczek”  współautorstwa Mariusza Kowalskiego, w którym partię solową wykonuje nasza uczennica kl. VII Natalka Drela. Fragment utworu jest dostępny na youtube, zapraszamy do obejrzenia .

Zapraszamy także do naszej galerii zdjęć z uroczystości w szkole w Wolanowie, na której śpiewaliśmy z Zespołem  „Wolanianki”.  Wstąpiliśmy tam jako muzyczni  goście.

SUKCES  ZESPOŁU BRAVANTE

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku  nasz zespół BRAVANTE w składzie: Natalia Drela, Iga Majewska, Alicja Podlewska, Zuzanna Zaręba, Julia Wojtyniak, Martyna Foder, Karolina Piotrowska, Sandra Foder, Wiktoria Wiśniewska- wystąpił na II Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Niezłomnej w Warszawie. Występowałyśmy we współpracy z uczennicami PSP nr 23 w Radomiu. W czasie  konkursu zaprezentowałyśmy dwie pieśni -   jedna z nich „Pochód” jest utworem autorskim, do którego muzykę zaaranżował Mariusz Kowalski, natomiast słowa napisał Adrian Szary. Drugą pieśnią jest nam znana, niezwykle wzruszająca „Niepodległa, Niepokorna”. Wspaniałe wykonanie utworów bardzo spodobało się jury, które postanowiło, iż zespół  BRAVANTE, po eliminacjach w stolicy, będzie reprezentował naszą szkołę w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Niezłomnej w Krakowie !!! Prosimy wszystkich o wsparcie duchowe, abyśmy w mieście legendarnego Kraka mogli  pięknie zaprezentować  nasze niezwykłe umiejętności wokalne.

Galeria>>

Rozpoczęliśmy nasze muzyczne przygody !!!
 W dniu 24 października 2017 roku  w PSP 25 odbyła się druga edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Ludowej „Śpiewajmy na ludowo”, w którym nasza szkoła wzięła udział. Tym razem zaprezentowaliśmy jako zespół „ALLAMANDE” w składzie pięcioosobowym: Zuzanna Zaręba, Julia Wojtyniak, Iga Majewska, Alicja Podlewska uczennice kl 6a oraz Natalia Drela uczennica kl. 7b –utwór pt. „Lipka zielona”. Zdobyliśmy I miejsce, z którego bardzo się cieszymy. Należy jeszcze wspomnieć, że wystąpiłyśmy w przepięknych, tradycyjnych strojach ludowych, które zostały wypożyczone od zespołu „WOLANIANKI” – ogromnie dziękujemy!!!

Dnia 22 października 2017 roku na rynku w Radomiu odbył się festyn „Mieszkańcy – mieszkańcom”. W wydarzeniu tym wziął udział nasz muzyczny zespół „ALLAMADE” ale działaliśmy także we współpracy z dziewczynkami z PSP nr 23 jako zespół „BRAVANTE”. Pomimo panującego zimna, nas rozpierała pozytywna energia i dobry humor . Cieszyliśmy się bowiem, że możemy wykonać kilka piosenek, przy których my także jako wykonawcy dobrze się bawiliśmy .

Pragniemy także przenieść się wspomnieniami troszkę wcześniej…. czyli do czerwca 2017 roku..  Mieliśmy możliwość by uczestniczyć w dużym wydarzeniu czyli w Spektaklu muzyczno – taneczym „Żywioły – Cztery Strony Świata”, który odbył się w Amfiteatrze Muzeum Wsi Radomskiej . Autor całego wydarzenia Mariusz Kowalski zaprosił nasz zespół „ALLAMANDE”, w którym prezentowaliśmy nasze muzyczne umiejętności – śpiewałyśmy ale także robiłyśmy układ z szarfami. Wspomnienia mamy cudowne – piękne miejsce, spaniali ludzie i cudowna etniczna muzyka połączona z tańcem !!!!! Dziękujemy!!!!
Zapraszamy do naszej muzycznej galerii zdjęć >>